Založení společnosti

Měsíční archív: Únor 2016

Je koupě ready made stále výhodnější než založení vlastní firmy?

Historie prodeje ready made společností v Čechách sahá opravdu daleko. Po mnoho let tyto firmy představovaly jedinou možnost, jak si zajistit společnost do druhého dne. Navíc byly skvělým řešením i pro neznalého člověka, který raději než aby ztrácel čas čekáním na úřadech, se věnoval svému byznysu. Zákon o obchodních korporacích, platný již přes dva roky, ale přináší nové možnosti – například založení společnosti s ručením omezeným během jediného dne.
Ready made firma pro okamžitý start podnikání
S ready made společností začnete podnikat okamžitě. Nemusíte čekat, než si vyřídíte veškeré potřebné papírování na úřadech nebo než se zapíše váš základní kapitál. Společnost je připravená k zahájení vaší činnosti ihned.
Má složený základní kapitál, vyřízené živnosti a potřebné registrace, přidělené identifikační číslo nebo zajištěné sídlo. Pouze si ji převedete na své jméno. Tento přepis probíhá okamžitě. Často se využívá ready made s.r.o., ready made a.s. nebo SE.
Založení společnosti na klíč
Alternativou k ready made s.r.o. je založení s.r.o. na klíč. To znamená, že oslovíte specialistu a u něj si vyřídíte vše potřebné. Jak dlouho založení na klíč trvá a kolik se za tuto službu platí? Doba trvání je individuální. Někde vám založí společnost do druhého dne, jinde čekáte třeba celý týden nebo i déle.
Čím dříve bude společnost připravená, tím více za ni samozřejmě zaplatíte. V průměru se cena aktuálně pohybuje od 17 000 do 23 000 Kč bez DPH. Například u Companies.cz získáte společnost za jediný den za 22 900 Kč bez DPH. Pokud vám ale nevadí počkat si na ni několik dní, zaplatíte pouze 17 900 Kč bez DPH. Tato cena je konečná a vy nemusíte platit žádné další poplatky.
Balíček založení firmy obsahuje například přípravu veškeré potřebné dokumentace, zajištění notáře včetně úhrady notářských poplatků, vyřízení volných živností, registraci k dani z příjmu nebo kolky pro zápis do obchodního rejstříku i samotné zapsání. Pokud se pro svou vlastní firmu rozhodnete, není nic jednoduššího než si domluvit schůzku právě v Companies.cz.

Vložil Jak založit, Počáteční kapitál | Štítek , | Zanechat komentář